Pobierz: Wybrane zlecenia z okresu 2023 - 2016 r.

Certyfikat ETT (European Tree Technician) oznacza posiadanie odpowiednich kompetencji do prowadzenia i nadzorowania prac na drzewach, oraz w ich otoczeniu. Nadaje go Europejska rada ds. Drzew (European Arboricultural Council). Honorowany jest przez większość krajów Unii Europejskiej. Zdanie egzaminu ETT gwarantuje, że kandydat posiada wysoki poziom wiedzy dendrologicznej i doświadczenie w branży arborystycznej. Jest przygotowany do zarządzania i nadzorowania prac na drzewach. Rolą ETT jest organizacja i kontrola poprawności prac wykonywanych przez arborystów (w tym tree workerów ETW) i osoby z branży budowlanej. European Tree Technician potrafi analizować dokumentację dotyczącą drzew, orientuje się w zagadnieniach prawnych oraz kosztorysowych. Dzięki Akademii Arborystyki z roku na rok przybywa osób mających certyfikat ETT. To pozytywny trend, dzięki któremu drzewa w Polsce są coraz lepiej zaopiekowane.

 

Co to jest ETT?

Pobierz: Wybrane zlecenia z okresu 2023 - 2016 r.

Podstawą efektywnego zarządzania drzewostanami jest nie tylko wysoka jakość wykonawstwa i dokumentacji, ale także świadome kierowanie pracami. Co to oznacza? Poszanowanie potrzeb drzew i elastyczne podejście do pojawiających się niespodzianek np. ujawniające się gatunki chronione, nisze ekologiczne, z uwzględnieniem wrażliwości otoczenia, oczekiwań i bezpieczeństwa ludzi i mienia. Dobra współpraca pomiędzy wykonawcą, a kierownikiem prac to klucz do sukcesu. Zyskują na niej drzewa i ludzie. 

Gdyby problemowe drzewo miało coś do powiedzenia wybrałoby do opieki doświadczonego arborystę i kompetentnego kierownika, posiadającego certyfikat ETT.

Koszt kierowania pracami zaczyna się od 500 zł netto za wizytę w terenie.

Kierowanie pracami arborystycznymi

Nasza obecność na budowie oznacza postęp prac na przód. Kontrolujemy zgodność z projektem zabezpieczeń drzew, stan materiału szkółkarskiego, sposób jego przechowywania, techniki sadzenia. Najważniejsze dla nas jednak jest rozwiązywanie problemów. Nie skupiamy się na potknięciach wykonawców. Projekty często już na etapie budowy ulegają zmianom, powstają problemy wynikłe z lokalnych niezgodności ze stanem faktycznym. Jesteśmy po to, żeby inwestycja mimo to mogła toczyć się dalej z jak najmniejszą szkodą dla istniejącej zieleni. 

Koszt nadzoru zaczyna się od 500 zł netto za wizytę w terenie.

Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego zlecenia.

 

Pobierz: Wybrane zlecenia z okresu 2023 - 2016 r.

Nadzory dendrologiczne

architektura krajobrazu | dendrologia

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń, napisz

lub wypełnij formularz kontaktowy

 greentec.biuro@gmail.com

+48 604 622 498  

+48 692 264 212